Paweł Pawlik

Zobacz Gliwice z lotu ptaka [FILMY Z DRONA]

Zobacz Gliwice z lotu ptaka [FILMY Z DRONA]
Paweł Pawlik

Poznali się na studiach na Politechnice Śląskiej cztery lata temu. Zaczęli działać z myślą o stworzeniu w przyszłości firmy, która pozwoli połączyć ich pasję z pracą. W ten sposób powstała spółka Novelty RPAS. Zobaczcie Gliwice z lotu ptaka na wideo z ich drona.

- Projektujemy i budujemy samoloty bezzałogowe, platformy wirnikowe oraz sterowce. Świadczymy usługi tworzenia map 3D terenów, ale również marketingowe przy pomocy sterowców reklamowych - mówi Tomasz Siwy z Novelty.

Firma już teraz tworzy światowej klasy rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie. – Aktualnie jesteśmy na etapie produkcji jednego z naszych flagowych produktów - systemu bezzałogowego Albatros, który zaprezentujemy już pod koniec tego roku - mówi Siwy. Firma ma już pierwszych klientów.

Zainteresowanie dronami powoduje, że młodzi przedsiębiorcy prowadzą szkolenia dla przyszłych pilotów bezzałogowców. - Oferujemy kursy na operatorów bezzałogowych statków powietrznych, które są niezbędne by móc bezpiecznie korzystać z dronów i zgodnie z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego na nich później zarabiać - mówi Siwy.

Firma została stworzona przez zespół studentów wywodzących się z Międzywydziałowego Koła Naukowego High Flyers z Politechniki Śląskiej. Na swoim koncie studenci z "polibudy" mają liczne sukcesy w zawodach międzynarodowych, zajęli m.in. czwarte miejsce na świecie w tegorocznych zawodach bezzałogowych platform zwiadowczych (IMAV) w Holandii.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

Paweł Pawlik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.