Zobaczcie, co przygotowaliśmy w tym tygodniu

Czytaj dalej
Redakcja

Zobaczcie, co przygotowaliśmy w tym tygodniu

Redakcja

Koniecznie musicie zobaczyć filmy z udziałem naszych dziennikarzy, którzy podejmują się trudnych, zabawnych, a czasem i niebezpiecznych zadań. Katarzyna Kapusta wspięła się po ściance wspinaczkowej, którą urządzono na murze jednego z familoków, a Arkadiusz Biernat po ośmiu latach jeżdżenia samochodem spróbował ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Zobaczcie, jak im poszło.

Co jeszcze w tym wydaniu? Dopalacze – temat, o którym znów dyskutują wszyscy. W ostatnim tygodniu w Śląskiem dopalaczami zatruło się kilkaset osób. Stan kilku jest bardzo poważny. Co tak naprawdę wiemy o dopalaczach? Pewnie niewiele. Problem ten spędza sen z powiek, głównie rodziców, którzy nieobeznani z tematem nie wiedzą, jak rozpoznać czy dziecko sięga po trujące specyfiki.

Przygotowaliśmy przegląd najbardziej niebezpiecznych specyfików tego typu. Zobaczcie, jak wyglądają dopalacze, jak są pakowane, jakie mają nazwy, jakie powodują objawy. I choć, na rynku będą pojawiać się kolejne specyfiki, warto się temu przyjrzeć, wzmóc czujność i reagować kiedy trzeba.

Ponadto kontynuujemy naszą debatę pod hasłem 4 idee dla Śląskiego. W tym tygodniu na łamach „Dziennika Zachodniego” będziemy rozmawiać o metropolii – pojęcie mocno zużyte w obietnicach polityków, ale równocześnie ciągle dla regionu ważne. Autor Michał Wroński stawia tezę: „Miasta Śląska i Zagłębia mają wiele wspólnych problemów. Mogą się z nimi zmagać osobno, albo mogą je zacząć w końcu rozwiązywać wspólnie. Ta druga strategia jest tańsza, a przede wszystkim znacznie bardziej skuteczna. Najwyższy czas po nią sięgnąć.” - a co Wy na to?

I pamiętajcie do poniedziałku 20 lipca możecie wykupić półroczny dostęp do naszego tygodnika za pół ceny. Teraz tylko 19,90 zł.
Szczegóły promocji tutaj: Wakacyjna oferta

Miłego tygodnia
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.