Żołnierze uczcili dowódcę i ofiary katastrofy

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze uczcili dowódcę i ofiary katastrofy

Małgorzata Trzcionkowska

W niedzielę, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, rozpoczęła się szósta edycja sztafety im. św. pamięci generała broni Tadeusza Buka.

Generał broni Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych, zginął w katastrofie smoleń-skiej 10 kwietnia 2010 r. Jako były dowódca 34. Brygady Kawalerii Pancernej na trwałe wpisał się w pamięć swoich żołnierzy.

– Jak co roku głównym organizatorem sztafety im. gen. Buka jest 34. BKPanc. – informuje ppor. Rafał Nowak, oficer prasowy brygady. – Pobiegnie w sumie 10 żołnierzy i dwóch w obsłudze sztafety.

Bieg rozpoczął się w niedzielę o godz. 8.41 w Spale, gdzie jest pochowany gen. Buk. Wiedzie m.in. przez Zelów, Szadek, Ostrów Wlkp., Wschowę, Sławę, Nową Sól. Uczestnicy sztafety po drodze będą się spotykać z młodzieżą w szkołach. Do Żagania żołnierze przybiegną w piątek, 22 kwietnia. O godz. 10.00, przed ratuszem w Rynku rozpocznie się ostatni etap. O 10.30 dobiegną na plac pamięci przy koszarach 34. BKPanc. przy ul. Żarskiej. Zakończenie sztafety będzie jednocześnie początkiem uroczystości związanych ze świętem brygady. A w piątek na skwerze Czołgisty wojsko uczciło pamięć ofiar katastrofy.

Małgorzata Trzcionkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.