Żużel: Polska - reszta Świata na Stadionie Śląskim

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Leszek Jaźwiecki

Żużel: Polska - reszta Świata na Stadionie Śląskim

Leszek Jaźwiecki

Tydzień temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie występowali najlepsi lekkoatleci świata, w sobotę na chorzowskim obiekcie ścigać się będą żużlowcy.

Wielki żużel wraca tam, gdzie zawodnicy w biało-czerwonych plastronach święcili największe triumfy. W sobotę na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Polska - Reszta Świata, a za dwa tygodnie w Chorzowie poznamy mistrza Europy.

Stadion Śląski na dobre wpisał się w historię żużla. To na nim czterokrotnie organizowano finały indywidualnych mistrzostw świata. Polskim kibicom szczególnie zapadł w pamięć ten z 1973 roku, gdy po złoty medal sięgnął opolanin Jerzy Szczakiel, a Zenon Plech był trzeci. Jak wielki był to wyczyn, świadczy fakt, że sukces Szczakiela dopiero w 2010 roku powtórzył Tomasz Gollob. Po raz ostatni żużel gościł w „Kotle Czarownic” 15 lat temu, kiedy rozegrano na nim turniej Grand Prix.

Historia zatoczyła koło i w sobotę do Chorzowa znów zjadą najlepsi żużlowcy globu. Na Śląskim naprzeciwko siebie staną reprezentanci Polski, którzy od lat z sukcesami startują w międzynarodowych imprezach, oraz ekipa Reszty Świata.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Leszek Jaźwiecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.