Związkowcy bronią prezesa JSW. Na dziś zaplanowali protest

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Związkowcy bronią prezesa JSW. Na dziś zaplanowali protest

Bartosz Wojsa

Stoimy murem za prezesem Danielem Ozonem i nie pozwolimy, by został odwołany - mówili wczoraj w Katowicach związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy ogłosili, że dzisiaj zamierzają protestować przed siedzibą spółki przeciwko próbie odwołania prezesa Ozona. Zdaniem związkowców, ma on zostać odwołany, ponieważ nie zgadza się na rozwiązania forsowane przez Radę Nadzorczą JSW.

Dzisiaj w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma odbyć się spotkanie, podczas którego dyskutowane będą zmiany kadrowe, a ściślej: odwołanie prezesa Daniela Ozona. To kolejna taka próba podjęta przez Radę Nadzorczą, na którą się nie zgadzamy - mówił wczoraj Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności, podczas konferencji prasowej organizacji związkowych, która została zorganizowana w siedzibie Solidarności w Katowicach.

Pojawili się na niej przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, Związku Zawodowego Górników w Polsce i PZZ „Kadra”, którzy sprzeciwiają się planowanym zmianom personalnym w zarządzie spółki i sposobowi, w jaki reprezentanci nadzoru właścicielskiego sprawują kontrolę nad firmą. Ich komunikat był wyraźny: „Stoimy murem za prezesem Danielem Ozonem”.

ZOBACZCIE NA BIEŻĄCO
PROTEST GÓRNIKÓW I ZWIĄZKOWCÓW JSW

- Prezes Ozon stał się niewygodny, ponieważ nie zgadza się na finansowanie inwestycji, które nie przysporzą JSW niczego dobrego. My się z nim zgadzamy. Nie może być tak, że prezes ulega czyimś naciskom, że godzi się na coś, co stoi w sprzeczności z interesem spółki. Stoimy za nim murem - deklarowali związkowcy.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.