Agata Markowicz

Zwierzęta muszą wziąć los we... własne łapy. Oto ciekawa książka

Zwierzęta muszą wziąć los we... własne łapy. Oto ciekawa książka Fot. Fot. mat. prasowe
Agata Markowicz

Ekologia, ocieplenie klimatu , zagrożone gatunki - to tematy zarezerwowane nie tylko dla dorosłych. Tylko w jaki sposób o nich mówić, żeby nie wiało nudą? W sukurs przychodzi książka „Bractwo Zagrożonych”, adresowana do dzieci wczesnych klas szkoły podstawowej.

Zwierzęta na Ziemi mają nie lada problem: temperatura rośnie, poziom wód się podnosi, na świecie jest coraz mniej pokarmu. Trzeba ratować istoty walczące o przetrwanie i zapobiec globalnej katastrofie.

To zadanie w sam raz dla Bractwa Zagrożonych. Supersilny niedźwiedź polarny, łuskowiec obdarzony talentem technicznym, wyjątkowo sarkastyczny narwal i orangutan marzyciel postanawiają ocalić zagrożone gatunki na Ziemi.

Zjazd na linie do jaskini? Zapętlenie obrazu wideo? Przekręcenie gałki w drzwiach, gdy nie ma się kciuków? Dla Bractwa nie ma rzeczy niemożliwych! Ale czy przyjaciele poradzą sobie także, gdy dwoje z nich zostanie porwanych przez złoczyńcę, który chce umieścić ludzi i zwierzęta na liście wymarłych gatunków?

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść sprawi, że mali czytelnicy nie będą mogli oderwać się od lektury, a przy okazji rozwiną w sobie ekologiczną wrażliwość. A to ważny krok do globalnego sukcesu, czyli czystej planety.
Autorami książki są Philippe Cousteau, światowej sławy ekolog, gospodarz programu telewizyjnego „Xploration Awesome Planet” oraz Austin Aslan, autor książek z serii „TURBO Racers”.

Książka ukazała się nakładem wyd. HarperKids.

Agata Markowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.