Życie na kredycie. Nasza codzienność

Czytaj dalej
Fot. Maciej Jeziorek
Agnieszka Domka-Rybka

Życie na kredycie. Nasza codzienność

Agnieszka Domka-Rybka

Połowa z nas ma bank na głowie, bo albo spłaca kredyt hipoteczny, gotówkowy lub raty za meble, lodówkę, pralkę czy samochód.

Co drugi dorosły Polak spłaca jakiś kredyt - wynika z najnowszych danych BIK. W naszym regionie takich osób jest dokładnie 51 proc., z czego 9 proc. ma co najmniej 90-dniowe opóźnienie w spłacaniu swoich zobowiązań.

Najnowsze dane demograficzne GUS potwierdzają, że w końcu czerwca 2017 r. ludność Polski liczyła 38,4 mln osób, w tym liczba dorosłych Polaków- 31,5 mln. Na koniec września br. BIK odnotował 15,2 mln osób aktywnych kredytowo. Oznacza to, że co drugi dorosły Polak posiada takie zadłużenie. Łącznie spłacanych jest w Polsce 27,6 mln zobowiązań na kwotę 584,2 mld złotych.

Kto i na co najczęściej bierze kredyt? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.