Życzenia i wiele obietnic na nowy rok

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Adam Lewandowski

Życzenia i wiele obietnic na nowy rok

Adam Lewandowski

Władze powiatu nakielskiego łamały się opłatkiem z mieszkańcami.

Rok temu na świąteczno-noworoczne spotkanie władze powiatu zaprosiły gości z pięciu gmin nakielskich na nową przystań rzeczną. Chciały pokazać mieszkańcom ten obiekt. W tym roku powiatową uroczystość zorganizowano w zabytkowej auli LO im. Krzywoustego, która z roku na rok pięknieje. Są szanse, że w roku 2016, jubileuszowym dla tej szkoły, renowacja auli zostanie zakończona. Odzyska ona dawny blask.

Ostatni etap robót

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tych prac kwotą 190 tys. zł - informował zebranych Tomasz Miłowski, starosta nakielski. Zapowiedział też inne inwestycje w powiecie. Podkreślił, że niektóre inwestycje drogowe realizowane będą we współpracy z gminami Szubin, Nakło, Mrocza...

Powiat wspierać chce również samorząd gminy Mrocza, by w terminie udało się zakończyć budowę sali widowiskowo sportowej. Obiekt wznoszony jest w szybkim tempie. Ma być gotowy w pierwszym półroczu 2016 r.

Na finansowe wsparcie projektów liczyć też mogą organizacje pozarządowe. Konkursy zostały już ogłoszone.

- Apeluję o zainteresowanie się tymi konkursami - zachęcał starosta.

Głos zabrał także Radosław Mrugowski, przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, a ks. prał. Grzegorz Nowak poprowadził modlitwę, która poprzedziła łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

Świąteczny koncert

W nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników świątecznego spotkania chór „Nadzieja”. W programie oczywiście kolędy. Na scenie zaprezentowała się także Katarzyna Rak z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.