Jacek Drost

Żywiec: Cztery zarzuty dla nauczyciela, który molestował uczennice w placówce szkolno-wychowawczej

Żywiec: Cztery zarzuty dla nauczyciela, który molestował uczennice w placówce szkolno-wychowawczej Fot. arc
Jacek Drost

Prokuratura Rejonowa w Żywcu skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Żywcu. Śledczy postawili byłemu nauczycielowi cztery zarzuty. W tej sprawie oskarżyli także drugą osobę.

To niewątpliwie trudna i skomplikowana sprawa ze względu na charakter zarzucanych czynów oraz osoby pokrzywdzone - stwierdziła wczoraj prokurator rejonowa w Żywcu Agniesz-ka Michulec.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z nauczycieli zgłosił dyrektor ośrodka. Podejrzany mężczyzna został w czerwcu ub. roku aresztowany.

Sprawy nie komentowała i nie komentuje szkoła. Odniosło się do niej natomiast starostwo powiatowe.

- Powiat żywiecki, jako organ prowadzący, natychmiast po stwierdzeniu możliwości wystąpienia zdarzenia zgłosił sprawę na policję. Również niezwłocznie zostały podjęte działania, których efektem było zawieszenie pracownika jednostki oświatowej, wobec którego prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające i w efekcie z dniem 1 maja 2017 r. osoba ta nie jest już pracownikiem placówki - informował nas Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu.

W czerwcu 2017 roku mężczyzna został tymczasowo aresztowany - zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu czterech zarzutów. Jesienią areszt został przedłużony do połowy lutego tego roku.

Prokuratura prowadziła śledztwo o czyn z art. 199 paragraf 1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że „kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

W dalszej części:

 • Jaki jeszcze paragraf obejmuje śledztwo
 • Jaka kara grozi nauczycielowi
 • Czy areszt dla nauczyciela zostanie przedłużony
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.