Anna Rimke

„Głos” na talerzu, czyli szybki przepis na...

„Głos” na talerzu, czyli szybki przepis na... Fot. archiwum Małgorzaty Kijowskiej
Anna Rimke

Małgorzata Kijowska od trzech lat prowadzi blog: daylicooking. Lubi kuchnię zdrową i prostą. I taką poleca.

Małgorzata Kijowska, blogerka kulinarna z Gorzowa:

mój hit na stole...
... mam kilka takich dań. Ciężko wybrać, będą to więc: rosół z domowym makaronem, dro¬ż¬dżowy wieniec cyna¬mo¬nowo - kardamonowy, szybkie zupy czy będące na pierwszym miejscu w wyszukiwarkach mo¬¬je błyskawiczne ciasto orzechowe.

Aż wstyd się przyznać...
... na przykład do wątróbki tak twardej, że można było nią niemal wbijać gwoździe. Albo do rosołu, do którego wrzuciłam wszystkie dostępne pod ręką przyprawy. Przygodę z kuchnią zaczęłam od spektakularnych klęsk!

Gotować nauczyłam się...

... bo lubię dobrze zjeść i karmić innych. Mam frajdę, kiedy wszystkim smakuje.

Szybki przepis na...
... zdrowszą wersję frytek

Poleca pani Małgorzata:
dowolne warzywa (ziemniaki, marchew, bataty, pietruszka, pasternak, seler itp.) obrać, opłukać i osuszyć. Pokroić w grubsze słupki. Następnie skropić lekko olejem, który najlepiej dłońmi dokładnie rozprowadzić po warzywach. Ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, posypać ulubionymi suszonymi ziołami (polecam rozmaryn) i zapiec w piekarniku nagrzanym do temperatury 190-210 st. Pieczemy do zrumienienia. Podawać z sosami na bazie naturalnego jogurtu. Przykładowo: kubek jogurtu, sól i pieprz do smaku, roztarty czosnek lub dowolne posiekane drobno zioła.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.